Kalenteri Keskustelu Facebook


TOIMIHENKILÖT


Hallitus




Hallituksen jäsen 2020, puheenjohtaja
Tuula Tanska
sbry@suomenbriard.net
Yhdistyksen hallitukseen kuuluu puheenjohtaja, kuusi varsinaista jäsentä ja kaksi varajäsentä. Yhdistyksen vuosikokous valitsee vuosittain puheenjohtajan sekä kolme jäsentä kahdeksi vuodeksi kulloinkin erovuorossa olevien jäsenten tilalle. Vuosikokous valitsee myös vuosittain kaksi varajäsentä; järjestyksessä ensimmäinen ja toinen.

Hallituksen jäsen 2020 - 2021
Teija Ketola
Hallituksen jäsen 2020
Satu Lindholm
Hallituksen jäsen 2019 - 2021
Laura Ikonen
Hallituksen jäsen 2020
Pipsa Piironen
Hallituksen jäsen 2019 - 2021
Sari Haarahiltunen
Hallituksen jäsen 2020, vpj
Tarja Vepsä
1. varajäsen
2020
Terhi Nissinen
2. varajäsen
2020
Henna Lindell


Muut toimihenkilöt




Kilpailutoimikunta


Sihteeri
Riina Pullinen
sihteeri@suomenbriard.net
Kilpailutoimikunta neuvoo ja ohjaa briardien koulutusasioissa ja järjestää koulutusta sekä kokeita. Toimikunta myös vastaanottaa ilmoittautumiset briardien edustusjoukkueisiin.
Taloudenhoitaja, jäsensihteeri, sponsorit
Sirpa Rahikainen
jasenasiat@suomenbriard.net
Palveluskoiralajit
Minna Saarimaa
kilpailutoimikunta@suomenbriard.net
Briard-lehti
Riina Pullinen, Pipsa Piironen ja Teija Ketola
briardlehti@suomenbriard.net
Palveluskoiralajit
Pipsa Piironen
pipsa.piironen@nicestone.fi
Pentuvälitys, rotuun liittyvät tiedustelut
Satu Lindholm
pentuja@suomenbriard.net
Agility, Toko, Rallytoko
Riina Pullinen
riina.pullinen@gmail.com
Tarvikemyynti
Teija Ketola
tarvikemyynti@suomenbriard.net
Paimennus
Satu Vähä
satu.vaha@gmail.com
Nettisivut, keskustelupalsta
Minna Saarimaa
web@suomenbriard.net
Luonnetesti, MH
Susanna Intke
susanna.intke@uta.fi
SKL-valtuusto 2020-2022
Kati Jokio
kati.jokio@gmail.com
Luonnetesti, MH
Maiju Kautto
maiju.kautto@kotiportti.fi
Valjakkourheilun lajivastaava
Laura Ikonen
lauraikonen.yhdistykset@gmail.com




YHDISTYS
Toimihenkilöt
Paikallisjaosto
Jäsenyys

TOIMINTA
Kalenteri
Briard-lehti
Putiikki
Kilpailut
Tulosjulkaisu

ROTU
Terveys
Valiot

JALOSTUS JA TERVEYS
PEVISA
Jalostusurokset

PENNUN HANKINTA
Pentuvälitys
Kasvattajat
Uutta kotia etsivät