Kalenteri Keskustelu Facebook


TOIMIHENKILÖT


Hallitus




Puheenjohtaja
Kati Jokio
kati.jokio@gmail.com
+358 50 3218393
Suomen Briard ry:n hallitukseen kuuluu puheenjohtaja, kuusi varsinaista jäsentä ja kaksi varajäsentä. Yhdistyksen vuosikokous valitsee vuosittain puheenjohtajan sekä kaksi jäsentä kolmeksi vuodeksi erovuorossa olevien jäsenten tilalle.

Hallituksen jäsen 2018 - 2020
Tuula Tanska
tutanska@gmail.com
Hallituksen jäsen 2018 - 2020
Maarit Virtanen
maarit.virtanen@ulvila.fi
Hallituksen jäsen 2017 - 2019
Siru Erkkilä
siru.erkkila@gmail.com
Hallituksen jäsen 2017 - 2019
Pipsa Piironen
pipsa.piironen@nicestone.fi
Hallituksen jäsen 2016 - 2018, varapj
Riina Pullinen
riina.pullinen@gmail.com
Hallituksen jäsen 2016 - 2018
Satu Lindholm
satu.m.lindholm@espoo.fi
1. varajäsen
2018
Tarja Vepsä
2. varajäsen
2018
Henna Lindell


Muut toimihenkilöt




Kilpailutoimikunta


Sihteeri
Laura Ikonen
lauraikonen.yhdistykset@gmail.com
Kilpailutoimikunta neuvoo ja ohjaa briardien koulutusasioissa ja järjestää koulutusta sekä kokeita. Toimikunta myös vastaanottaa ilmoittautumiset briardien edustusjoukkueisiin. kilpailutoimikunta@suomenbriard.net
Taloudenhoitaja, jäsensihteeri
Teija Ketola
jasenasiat@suomenbriard.net
ketolateija@gmail.com
Palveluskoiralajit
Minna Saarimaa
minna.saarimaa@gmail.com
Briard-lehti, päätoimittaja
Vilma Hallikas
briardlehti@suomenbriard.net
outi.puotiniemi@hotmail.com
Palveluskoiralajit
Pipsa Piironen
pipsa.piironen@nicestone.fi
Tarvikemyynti
Henna Lindell
tarvikemyynti@suomenbriard.net
henna.lindell@gmail.com
Agility, Toko, Rallytoko
Riina Pullinen
riina.pullinen@gmail.com
Pentuvälitys, rotuun liittyvät tiedustelut
Siru Erkkilä
pentuja@suomenbriard.net
Paimennus
Satu Vähä
satu.vaha@gmail.com
Nettisivut, keskustelupalsta
Minna Saarimaa
web@suomenbriard.net
minna.saarimaa@gmail.com
Luonnetesti, MH
Susanna Intke
susanna.intke@uta.fi
SKL-valtuusto
Annamari Aarnio
annamari.aarnio@kolumbus.fi
Luonnetesti, MH
Maiju Kautto
maiju.kautto@kotiportti.fi
Sponsorivastaava
Maarit Virtanen
maarit.virtanen@ulvila.fi
Valjakkourheilun lajivastaava
Laura Ikonen
lauraikonen.yhdistykset@gmail.com




YHDISTYS
Toimihenkilöt
Paikallisjaosto
Jäsenyys

TOIMINTA
Kalenteri
Briard-lehti
Putiikki
Kilpailut
Tulosjulkaisu

ROTU
Terveys
Valiot

JALOSTUS JA TERVEYS
PEVISA
Jalostusurokset

PENNUN HANKINTA
Pentuvälitys
Kasvattajat
Uutta kotia etsivät